AMD Radeon R7 M270 - Specyfikacja oraz wydajność.

| 0 Komentarzy
Mobilne karty graficzne Radeon z serii R7 może nie gwarantują najwyższych możliwych osiągów, jednak z pewnością są wartę uwagi, zwłaszcza że na rynku, poza jednostkami zintegrowanymi, konsumenci mają wyłącznie jedną poważną alternatywę, w postaci produktów GeForce.

Tym razem pod lupę wzięta została karta AMD Radeon R7 M270, która w sprzedaży pojawiła się ponad dwa lata temu, czyli 1 stycznia 2014 roku. Czy w dalszym ciągu jest ona w stanie zapewnić użytkownikom stabilną i komfortową pracę? Rozstrzygnąć tę kwestię z pewnością pomoże krótkie zestawienia jej najważniejszych parametrów.

Godny uwagi jest przede wszystkim fakt, iż producenci postanowili wyposażyć swoją kartę w wydajną pamięć, która może korzystać z tak zwanego trybu Turbo. Dzięki temu, w momentach wytężonej pracy, zapewni ona lepszą wydajność. Pomimo że jest to jednostka dwu letnia, użytkownicy otrzymują również do dyspozycji obsługę programu DirectX w wersji 12 oraz cztery wspomagające technologie, które – lepiej lub gorzej – zwiększają jej osiągi.

Polecane karty graficzne

W przypadku Mantle producenci skupili się przede wszystkim na przyspieszeniu wymiany informacji pomiędzy programami, a kartą graficzną, co w założeniu ma usprawnić działanie laptopa. Technologia ta spisuje się różnie, jednak z pewnością dodatkowa pomoc może się przydać. Podobnie zresztą jest z rozwiązaniem Power Tune, które również zostało stworzone z myślą o pewnym “doładowaniu” posiadanych mocy przerobowych. Zwiększone osiągi często związane są jednak z intensywniejszym poborem energii, dlatego też producent przygotował technologię Zero Core, której głównym zadaniem jest wprowadzenie systemu energooszczędnego. Nie zmienia ona wydajności karty graficznej, sprawia jedynie, iż pracuje przy użyciu mniejszej ilości energii. PCIe 3.0 to natomiast nic innego jak nowa wersja popularnych interfejsów do karty graficznej, która to ma zagwarantować sprawniejszą przepustowość. Pamiętać należy jednak o tym, iż z zastosowanym interfejsem zgodna musi być również płyta główna, inaczej karta nie będzie mogła zostać zamontowana.

Testy wydajności

Gdy wiadomo już, co R7 M270 posiada, warto sprawdzić, co potrafi. W tym celu przeprowadzone zostały testy jej wydajności na popularnych programach i grach komputerowych. W pierwszej kolejności użyty został system 3Dmark w wersji Cloud Gate Standard Graphics, w którym to omawiana karta uzyskała medianę na poziomie 6364.5. Biorąc pod uwagę, iż jednostka swoją premierę miała ponad 2 lata temu, jest to wynik jak najbardziej przyzwoity. Tak samo można określić rezultat uzyskany podczas obsługi programu Cinebench R15 OpenGL 64 bit, w ramach którego uzyskała ona średnio 37.4 punktów.

A jak karta spisuje się podczas obsługi gier komputerowych? W przypadku takich produkcji jak GTA V (43.5 FPS przy średnich detalach graficznych), Alien: Isolation (32 FPS przy średnich detalach) oraz Risen 3: Titan Lords (31 FPS przy średnich detalach), wyniki są niezłe. Nieco gorzej sprawa wygląda przy grach pokroju Thief (19 FPS przy średnich detalach) czy Evolve (23 FPS przy ustawieniach średnich), jednak tragedii z pewnością nie ma. Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że powyższe testy zostały przeprowadzone na laptopach, które spełniają wymagania producentów pod względem innych komponentów. Mowa tu przede wszystkim o procesorze oraz pamięci RAM.

Porównanie z innymi modelami

Na koniec małe porównanie z nieco starszą oraz nowszą technologią kart Radeon. Pomoże ono ostatecznie rozstrzygnąć, czy R7 M270 nadal jest godna uwagi. Jej konkurentkami okazały się karty Radeon R7 M260 oraz M370.

Wszelkie proporcje związane z różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami zostały zachowane, dlatego Radeon R7 M270 w pełni wpisuje się w segment tanich kart graficznych.

 
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.